Napříč Českou republikou se soutěžilo ve výzvě Do práce na kole už podesáté, Mladá Boleslav měla díky našemu spolku v roce 2020 premiéru. A rovnou hodně atypickou.

Vláda v Česku při boji s epidemií koronaviru vyhlásila omezení volného pohybu, zavřela většinu obchodů a služeb, platil zákaz sdružování, byly zavřené školy, půlka lidí doma na home office.

Zastavilo nás to? Ani náhodou.

Stejně jako ve světě ukázala krizová situace i v Mladé Boleslavi, jak velký pomocník umí být kolo pro dopravu po městě. “Jelikož primátor zrušil provoz MHD, bylo pro mne kolo jediný způsob, jak jsem se mohl dostat do práce. No, a když sestra viděla, jak mi díky tomu snadno každý den přibývají na skóre kilometry, hned se přidala. Vlastně bychom měli primátorovi za vítězství poděkovat,” smál se na vyhlášení výsledků Pavel z vítězného týmu S&P.

Vzhledem k tomu, že doprava po městě trápí podle nedávního dopravního průzkumu sedm z deseti obyvatel Boleslavi, je výzva Do práce na kole - platí přitom i pro chození pěšky, běhání, nebo třeba dojezd na koloběžce - ideální příležitostí, jak si s pár kolegy či přáteli změnit návyk a na cesty do a z práce pravidelně vyrážet po svých. Pak žádné parkovací problémy nebo kolony aut řešit nemusíte.

Člověk udělá něco pro svou kondici, zdraví a náladu, navíc přispěje i k čistšímu ovzduší a celkově klidnějšímu, příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Než se přiblíží ročník 2021, zkusíte to po městě na kole také?

Více o výzvě na dopracenakole.cz

Výsledky MB 2020